Witam Was bardzo serdecznie. Kobiety dzielą się na te, które chcą spalić zbędny tłuszczyk i te, którym zależy na wyrzeźbieniu ciała, a zwłaszcza partii, które są bardzo kobiece. Chciałam Wam dzisiaj zaproponować trzy niesamowicie skuteczne i proste ćwiczenia na modelowanie pośladków, które wykonywane poprawnie i regularnie (np. 3 razy w tygodniu) zaskoczą Was swoimi efektami już po kilku tygodniach. Jeśli zaczniecie już teraz, to wiosną zaskoczy Was coś jeszcze… reakcja i spojrzenia innych. Nie będziecie tego żałować, gwarantuję!

Ćwiczenie 1.

Kładziemy się na boku, tak by biodra, kolana i stopy tworzyły jedną linię. Głowę wspieramy na łokciu, napinamy mięśnie brzucha. Następnie nogę znajdującą się na górze zginamy w kolanie i kładziemy w ten sposób, jak pokazane jest na zdjęciu. Drugą nogę unosimy do góry, obciągamy palce i rysujemy kółka. Powoli, pamiętając o oddychaniu, 5 kółek w jedną stronę, 5 kółek w drugą stronę. Kładziemy nogę na macie i zmina strony.

Ćwiczenie 2.
Kładziemy się wygodnie na brzuchu, czoło opieramy na dłoniach, nogi wyprostowane na szerokość bioder, po czym unosimy w tej pozycji stopy do góry i łączymy ze sobą pięty. Unosimy kolana nieznacznie ponad matę i przyciskamy prawą piętę do lewej. Wytrzymujemy w tej pozycji ok 20 sekund. Kładziemy kolana, głęboki wdech, wydech i jeszcze raz to samo. Kładziemy kolana na macie, kładziemy stopy. Przechodzimy do pozycji child’s pose (jak na zdjęciu), siadamy na piętach, a ręce wyciągamy jak najdalej przed siebie. Rozciągamy plecy, oddychamy; wdech nosem i wydech ustami.

Ćwiczenie 3.
Kładziemy się na boku, analogicznie jak w ćwiczeniu 1, zginamy nogę w kolanie którą mamy na górze i przyciągamy udo w kierunku klatki piersiowej. Następnie prostujemy nogę w kolanie w taki sposób, jakbyśmy chcieli piętą przesunąć po podłodze ciężkie pudło. Zginamy, prostujemy, wdech i wydech. Wdech nosem, wydech ustami. 10 wolnych powtórzeń i zmiana strony.

Tak, te 3 ćwiczenia naprawdę potrafią zdziałać cuda z pośladkami. Jestem tego pewna! Regularne ich wykonywanie sprawi, że same będziecie pod wrażeniem efektów. Zachęcam Was do włączenia tych 3 prostych ćwiczeń do swoich treningów.

Zapraszam Was serdecznie na moje konto na Instagramie:  Znajdziecie tam wiele zdjęć z ćwiczeń nie tylko pilatesu, lub/i na mojego początkującego fanpage na Facebook:  

Pozdrawiam serdecznie,

Martha Pilates Trainer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. .